۱۰۰ حفره امنیتی در اندروید برطرف شد

۱۰۰ حفره امنیتی در اندروید برطرف شد

شرکت گوگل روز گذشته وصله امنیتی جدیدی روانه بازار کرد تا به کمک آن 100 حفره امنیتی در سیستم عامل موبایلی اندروید برطرف شود.
این وصله امنیتی برای تولیدکنندگان لوازم جانبی دستگاه‌های موبایلی، شرکت‌های موبایل‌ساز، مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار و ... عرضه شد.
بخش توسعه خدمات رسانه‌ای اندروید که وظیفه پردازش اطلاعات صوتی و تصویری را برعهده دارد بیشترین مشکل را داشت که با این به‌روزرسانی به ایمنی کامل رسید. گوگل در این اقدام به صورت ویژه بر رفع مشکلات امنیتی این بخش تاکید داشت.
گفته می‌شود که در مجموع ۱۶ حفره امنیتی به مرکز توسعه خدمات صوتی و تصویری اندروید مربوط می‌شد که ۷ مورد از آنها بسیار بحرانی بودند و به هکرها امکان می‌دادند خطرات کاملا جدی برای دستگاه‌های موبایلی به وجود آورند.
این حفره‌های امنیتی به گونه‌ای بودند که اگر فایل صوتی یا تصویری آلوده برای کاربر اندرویدی ارسال می‌شد، به صورت خودکار کنترل دستگاه او در اختیار هکر قرار می‌گرفت.
با بروز این مشکل شرکت گوگل ابزار Hangouts که به عنوان اپلیکیشن اصلی پیام‌رسان در دستگاه‌های اندرویدی محسوب می‌شود را اصلاح کرد تا جلوی ارسال خودکار فایل‌های صوتی و تصویری در آن گرفته شود.
منبع: شهر خبر