مراقب حفره‌های خطرناک نرم‌افزار امنیتی Norton باشید

مراقب حفره‌های خطرناک نرم‌افزار امنیتی Norton باشید

گروه توسعه طرح امنیتی Project Zero گوگل جزییاتی را منتشر کرد که نشان می‌دهد نرم‌افزار امنیتی Norton Antivirus شرکت سیمانتک حفره‌های امنیتی فراوان را شامل می‌شود و اوضاع آن بسیار وخیم است.
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، «تاویس اورماندی» مدیر طرح Project Zero گوگل روی وبلاگ رسمی این شرکت نوشت: «این حفره‌های امنیتی به گونه‌ای هستند که به هکرها امکان می‌دهند بدون هرگونه تعامل با کاربر اهداف خود را محقق کنند. مشکلات امنیتی این نرم‌افزار به گونه‌ای است که بالاترین سطح خطرات را می‌تواند برای کاربران به همراه بیاورد.»
ادامه این مطلب گفته شد: «در برخی موارد مبتنی بر سیستم عامل ویندوز، کدهای آسیب‌پذیر حتی روی هسته مرکزی برنامه تاثیر می‌گذارند و در نتیجه امکان دسترسی از راه دور به رایانه شخصی فراهم می‌شود.»
لازم به ذکر است شرکت سیمانتک موتور آسیب‌پذیر را در تمام محصولات ضدویروس خود مورد استفاده قرار می‌دهد. لیست این محصولات به قرار زیر منتشر شده است:
- Norton Security، Norton ۳۶۰ و دیگر محصولات خانواده Norton
- تمام نسخه‌های Symantec Endpoint Protection مبتنی بر تمام پلتفرم‌ها
- Symantec Email Security مبتنی بر تمام پلتفرم‌ها
- Symantec Protection Engine مبتنی بر تمام پلتفرم‌ها
- Symantec Protection مخصوص SharePoint Servers
لازم به ذکر است برخی از این محصولات نمی‌توانند به صورت خودکار به‌روزرسانی شوند و مدیران شبکه می‌بایست هرچه سریع‌تر وصله‌های امنیتی مربوط به آنها را نصب کنند.
منبع: شهر خبر