پرنده آبی همچنان روی نوار ناکامی

پرنده آبی همچنان روی نوار ناکامی
گزارش فصلی توییتر منتشر شد؛ پرنده آبی همچنان روی نوار ناکامی
کمپانی توییتر همانند بسیاری از شرکت های بزرگ دنیای فناوری، گزارشی از عملکرد خود در سه ماهه نخست سال 2016 میلادی را منتشر و اعلام کرد که در این بازه زمانی، ضرری 79 میلیون دلاری را تجربه کرد.
اگرچه این شبکه بزرگ اجتماعی توانست حدود پنج میلیون کاربر را به جمع خود اضافه کند و مجموع کاربران خود را به 310 میلیون کاربر برساند اما همچنان روی نوار ناکامی گام برمی دارد و توانست تنها 594.5 میلیون دلار درآمد کسب کند که اگر با درآمد 710 میلیون دلاری سه ماهه چهارم سال گذشته این شرکت مقایسه شود، به خوبی می توان به اوضاع نابسامان این کمپانی پی برد.
اما در این بین، کورسوی امیدی نیز به چشم می خورد و آن کاهش میزان ضرر این کمپانی در این بازه زمانیست. این شرکت در سه ماهه نخست سال 2015 ضرری 162 میلیون دلاری را تجربه کرد و این در حالیست که این رقم در سه ماهه نخست امسال، به 79 میلیون دلار رسیده است.
اما فارغ از تمامی این آمار و ارقام، افزایش تعداد کاربران این شبکه اجتماعی می تواند خبری خوش برای سرمایه گذاران و سهامداران این کمپانی باشد چرا که در سه ماهه چهارم سال 2015، توییتر حدود 2 میلیون کاربر خود را از دست داده بود.
جک دورسی، مدیرعامل کمپانی توییتر در این خصوص عنوان کرد که این شرکت تمرکز خود را بر روی پوشش وقایع زنده معطوف خواهد کرد و قرار است در آینده ای نزدیک، مذاکراتی را با مسئولین لیگ های ورزشی انجام دهد.
دورسی در ادامه افزود که با بروزرسانی هایی که در تایم لاین خود انجام داده ایم، توانسته ایم میزان توییت ها، ری‌توییت ها، ریپلای ها و لایک ها را به طور قابل توجهی افزایش دهیم. وی همچنین، از تمایل و علاقه توییتر به تکنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی اشاره کرد اما حرفی از ورود بات ها به این پلتفرم نزد.
منبع: شهر خبر