برترین‌های کنفرانس استارت آپی کلیشن2016

برترین‌های کنفرانس استارت آپی کلیشن2016

کنفرانس استارت‌آپ‌های Collision با حضور استارت‌آپ‌هایی که بیشترین میزان رشد را داشته‌اند در نیواورلئان برگزار شد.
این کنفرانس با پشتیبانی Web Summit برگزار می‌شود و طی دو سالی که از عمر آن می‌گذرد توانسته بیش از ۷۵۰۰ شرکت کننده از ۵۰ کشور جهان را به سمت خود جذب کند. شرکت کنندگان در این کنفرانس را مدیران استارت‌آپ‌های فعال ، شرکتهای بزرگ تکنولوژی، سرمایه‌گذاران و صاحبان رسانه‌ها تشکیل می‌ٔهند. امسال نیز چند هزار نفر در آن شرکت داشتند.
Collision 2016 از نگاه ارقام و اعداد
در کنفرانس امسال 323 سخنران و مدیر شرکت روی صحنه رفتند و یا در میزگردها حضور داشتند. در این کنفرانس، مجموعا 630 استارت‌آپ شرکت کرده‌ بودند که 540 مورد در مرحله آلفا، 40 استارت آپ در مرحله بتا و 50 مورد نیز در آغاز راه بودند. ترللو، تنت‌کلود و Life.io استارت‌آپ‌هایی بودند که سرمایه‌گذاران علاقه بیشتری به آن‌ها نشان دادند. 407 سرمایه‌گذار از پیشتازان سرمایه‌گذاری جهان در این کنفرانس حضور یافته بودند. روی هم رفته 700 گردهمایی استارت‌آپ/سرمایه‌گذار در طول این کنفرانس برگزار شد.
در مجموع، 400 ساعت کلاس آموزشی هم در این کنفرانس برگزارشد که در آن کارآفرینان با تجربه و سرمایه‌گذاران، مشورت‌هایی را به تیم‌های استارت‌آپی ارائه دادند. این رقم برابر با متوسط 133 جلسه در هر روز است. مدرسانی مانند Jeff Glueck از Foursquare و Katy Dormer از Desk.com نیز در این دوره‌ها حضور داشتند.
Jeff Glueck مدیرعامل foursquare : ما ۵۰ میلیون کاربر داریم ولی هر روز به رشد بیشتر فکر می‌کنیم
بنابر نظرسنجی که از طریق نرم‌افزار همراه این کنفرانس برگزار شد، ترللو به عنوان محبوب‌ترین استارت‌آپ و Chris Sacca سرمایه‌گذار مطرح اسارت‌آپ‌ها نیز به عنوان محبوب‌ترین شرکت‌کننده انتخاب شدند.
استارت‌آپ‌های برتر کلیشن
در روز پایانی کنفرانس Collision، سه استارت‌آپ از مجموع 108 شرکت به مرحله پایانی رقابت برای انتخاب بهترین استارت‌آپ راه یافتند. این در حالی است که در مرحله اول، 400 استارت‌آپ، کاندید حضور در این بخش شده بودند. بخشی که شرکت در آن برای تمامی شرکت‌های نوپایی که کم‌تر از 3 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده‌اند، آزاد بود. از این بین، سه استارت‌آپ Rorus، Beagle و Portfolium به دور نهایی رسیدند و در نهایت Rorus عنوان برترین استارت‌آپ کلیشن 2016 را از آن خود کرد. Rorus استارت‌آپی با هدف تامین آب سالم برای تمامی ساکنان کره زمین است.