حقایقی در مورد یوتیوب که شما آن را نمی‌دانید!

حقایقی در مورد یوتیوب که شما آن را نمی‌دانید!

با دو میلیون نمایش فیلم در روز یوتیوب را می‌توان اکنون بزرگترین وب‌سایت به اشتراک‌گذاری فیلم‌های ویدیوئی دانست.
45,000,000
تعداد نمایش صفحه اول وب‌سایت یوتیوب (Youtube.com) در هر روز
1,000,000
در سپتامبر سال 2005 تبلیغات ویدیوئی شرکت نایک با نامه “لمس طلا” که در آن رونالدینهو فوتبالیست برزیلی حضور یافته بود، برای اولین بار رکورد 1 میلیون نمایش را در یوتیوب شکست.
2007
قابیلت راه‌اندازی کانال‌های ویدیوئی شخصی آنلاین با راه‌اندازی کانال ویدیوئی شخصی ملکه انگلیس که در آن پیام‌های وی در کریسمس و قطعه فیلم هایی از خانواده سلطنتی نمایش داده می‌شد. پس از آن باراک اوباما در سال 2009 و پاپ نیز به این اقدام مبادرت کردند.
1,700
تعداد سالی که برای دیدن تمامی فیلم‌های ویدیوئی موجود در یوتیوب باید صرف کنید.
100
تعداد سال‌های قطعات فیلم‌های ویدیوئی است که هر روز توسط قابلیت شناسه محتوا توسط یوتیوب اسکن و بررسی می‌شوند. در این قابلیت، یوتیوب از کپی‌رایت فیلم‌های ویدیوئی مولفان دفاع می‌کند و به صاحبان آثار اجازه می‌دهد که در صورت استفاده غیرقانونی از آثار آنها نسبت به کسب درآمد انلاین و یا مسدود کردن این قطعات اقدام کنند. این قابلیت رایگان بوده و توسط هزار تولید کننده محتوا استفاده می‌شود.
70
درصد ترافیک بازدیدکنندگانی که از کشوری به غیر از ایالات متحده آمریکا وارد این سایت می‌شوند.
24
در هر دقیقه 24 ساعت به فیلم‌های بارگذاری شده در یوتیوب افزوده می‌شود که این آمار نسبت به ماه می سال 2009که 20 ساعت در هر دقیقه بود، 20 درصد افزایش نشان می‌دهد.
23
تعداد کشورهایی که یوتیوب در آنها به صورت محلی سرویس می‌دهد . یوتیوب به 24 زبان زنده دنیا نیز قابلیت زیرنویس ارائه می‌دهد.
15
مقدار زمان متوسطی که هر کاربر یوتیوب به صورت روزانه در این وب‌سایت می‌گذراند.
چاد هارلی مدیر اجرایی و موسس یوتیوب ماه گذشته در گفتگو با دیلی‌تلگراف اعلام داشته بود که قصد دارد یوتیوب را به جایی برساند که به نوعی تلویزیون به حساب آید و این یعنی از متوسط 15 دقیقه برای هر کاربر در هر روز به متوسط 5 ساعت برای هر کاربر در هر روز.
منبع: فارنت