همه چیز در مورد GOOGLE HANGOUTS

همه چیز در مورد GOOGLE HANGOUTS
مدتی است که گوگل تصمیم گرفته تا google hangouts را جایگزین سرویس چتش یعنی google talk کند. دارندگان اندروید مسخه ۲٫۳ و بالاتر با به روزرسانی google talk متوجه می شوند که آیکون google talk با اسم جدید به hangouts تبدیل می شود. کاربران ios هم خوشحال باشند که این اپلیکیشن برای آن ها نیز فعال است!
در اینجا قصد دارم تا معرفی کلی ای در مورد این سرویس گوگل داشته باشم.
سرویس hangout در واقع یکی از امکانات اصلی google+ به حساب می آید. شما با این سرویس قادر خواهد تا علاوه بر امکان چت با دوستانتان، با آن ها تماس ویدئویی نیز برقرار کنید. امکانات بسیار زیادی برای google hangouts‌ در نظر گرفته شده که به صورت لیست وار به شرح زیر است:
امکان نصب اپلیکیشن بر روی اندروید ، ios و کامپیوتر های شخصی
امکان استقاده از google hangout‌ در Gmail با به روزرسانی جیمیل چت به hangouts
امکان استفاده از آن در سایت google+
امکان برقراری تماس ویدئویی با کیفیت بسیار عالی تا ۱۰ نفر به صورت همزمان
افزودن افکت های خاص به تماس های ویدئویی برای لذت بیشتر :)
امکان تماس به صورت متنی(چت) همراه با شکلک های زیبا و ارسال عکس
امکان چت گروهی حتی اگر دوستانتان در آن لحظه آنلاین نباشند
امکان آرشیو کردن مکالمات برای مرور در آینده
امکان استقاده از google hangout‌ در Gmail با به روزرسانی جیمیل چت به hangouts
امکان درج شماره تلفن موبایلتان برای آنکه دوستانتان راحتتر شما را بیایبند و با شما ارتباط برقرار کنند
امکان ارسال زنده ی ویدئوی خود برای جهانیان هنگامی که می خواهید در مورد موضوع خاصی اطلاع رسانی کنید
چند نکته قابل توجه:
در گوگل hangout مانند گوگل تاک قابلیت invisible پشتیبانی نمیشود. شما میتوانید برای مدت ۱ ساعت، ۸ ساعت یا ۴۸ ساعت تمام پیغام های دریافتی را خاموش کنید تا پیغام ها بعدا به شما اطلاع داده شود.
وضعیت افراد آنلاین در google+ و یا در جیمیل به صورت یک نوار سبز رنگ در زیر عکس آن شخص مشخص میگردد. خط سبز بدین معناست که در صورتی که متن یا درخواست تماس ویدئویی به کاربر ارسال شود بلافاصله پیغامی برای او ارسال میشود و او آن را در همان لحظه خواهد دید.
همانطور که گفته شد در هنگ اوت حالت اینویزیبل وجود ندارد و نداشتن خط سبز در زیر عکس کاربر بدین معناست که در صورت ارسال متن یا درخواست تماس ویدئویی برای او پیغامی ارسال میشود ولی ممکن است او آن را در آن لحظه مشاهده نکند(به دلیل اینکه یا آفلاین است یا در حالت idle است).
در ابتدای کار با گوگل hangouts از شما یک شماره موبایل درخواست میکند. در صورتی که شماره ی درستی را وارد نمایید، دوستان شما در صورتی که اکانت گوگل شما را نداشته باشند، از طریق شماره موبایلتان میتوانند شما را بیابند و با شما ارتباط برقرار کنند.
منبع: nedaj.ir